פעילויות

תפארת טבריה

“אלמלא גמילות חסדים, אין העולם מתקיים אפילו שעה אחת” אותיות דרבי עקיבא

פעילויות החסד של “תפארת טבריה” מרוכזות בכללותן תחת זרוע העמותה “תפארת דניאלה”, על שם אשתו המנוחה של הרב דוד דרלי. לצד חשיבות הפיתוח של מוסדות חינוך, העמותה שוקדת גם על טיפוח גמילות החסדים בקרב תלמידיה. אלו מתקיימים בשילוב של עשייה מגוונת ורציפה של צדקה ותמיכה לכל אדם אשר פונה אל העמותה לעזרה. הפעילויות נפרשות לאורך כל השנה בשיתוף עם גורמים רבים, ביניהם מחלקת הרווחה, במטרה לסייע לכמה שיותר משפחות נזקקות.

פעילויות חסד

תפארת טבריה

בית תמחוי

בבית התמחוי של העמותה הממוקם בטבריה עילית, מחולקים מדי יום כ-100 מנות חמות וטריות לאנשים מיעוטי יכולת. מספר מנות גם נשלחות על ידי צוות מתנדבי העמותה לבתי משפחות שאינן יכולות להגיע אל בית התמחוי. כמו כן, מדי שבוע לקראת יום השבת, בית התמחוי מבשל ומחלק לנזקקים מנות חמות שמספיקות לשלושת סעודות השבת.

סלי מזון

מעל 20 שנה שהעמותה מחלקת מדי שבוע כ-350 סלי מזון למשפחות הנזקקות להם. תכולת הסלים כוללת בין היתר פירות, ירקות ומוצרי חלב. המזון נאסף מתרומתם של חקלאים ובעלי רשתות מזון שונות. את התכולה אורזים ומחלקים תלמידים ומתנדבים של העמותה, במרכז החסד בטבריה.

קמחא דפסחא

כמנהג כל ישראל הקדושים למתן עזרה ותמיכה בנזקקים לקראת חג הפסח, העמותה מאגדת מדי שנה כמויות גדולות של מוצרי מזון, מצות ויין, ומחלקת סלי מזון מלאים בכל טוב למעל 1,000 משפחות. בנוסף, בחגים לאורך השנה העמותה מחלקת למשפחות תלושים לרשתות מזון בסך מאות אלפי שקלים.

תמיכה וגמילות חסד

מלבד פעילויות החסד הקבועות, העמותה מעניקה גם עזרה פרטנית למשפחות קשות יום, משפחות חד הוריות, אלמנות ויתומים במגוון אמצעים, למשל: תמיכה כלכלית ורגשית, מציאת שידוכים ואספקת הנעלה והלבשה במחירי סבסוד. בנוסף, בימים אלו הרב דוד דרלי עובד על שיפוץ מבנה שמיועד לכלות ויולדות, אשר יכלול בתוכו את האמצעים הנדרשים להכנסתן לחופה, לשמחת חתונתן ותחילת חייהן כאימהות, בצורה מכובדת ובעלות מסובסדת

ביגוד והנעלה

מדי שנה בתקופות החגים העמותה מחלקת אלפי זוגות נעליים לילדים ונשים, והלבשה והנעלה למאות אברכים בעיר טבריה, בעלות של מאות אלפי שקלים.

לתרומה למפעלות תפארת טבריה

או לשליחת שמות לתפילה בציון רבי עקיבא

צור עמנו קשר

072-222-2222

tiferett@gmail.com

צור עמנו קשר

072-222-2222

tiferett@gmail.com